W Busku Zdroju przy hotelu Orbis, inwestor poszedł na całość.  Gabiony z montażem  zostały zaprojektowane wokół całego hotelu, jako gustowny dodatek wpisujący się nieodzownie do całego projektu zagospodarowania przestrzeni.

Wykonano z gabionów zaciszne zakątki do intymnych spotkań we dwoje bądź rozważań na tematy dowolne.

Granit łamany jako wypełnienie do gabionów, w tym przypadku jak w większości projektów bardzo dobrze podkreśla unikalny charakter gabionu jako elementu małej architektury.

Stopniowanie gabionu pozwala na wykonanie dowolnego kształtu gabionu i umożliwia zniwelowanie uskoków terenu. Oczko siatki gabionowej ma wymiar 50×200 mm więc najlepiej jeśli jednorazowy uskok terenu jest na 20 cm albo na 40 cm albo na wielokrotność 20 cm.  Zachowanie różnic poziomu „co 20 cm” pozwala na fachowe połączenie sąsiadujących ze sobą siatek gabionowych bez konieczności użycia boczków zamykających podczas wykonania montaż gabionów.

Gabiony przy schodach – proszę bardzo.

Z zachowaniem wcześniej ustalonych z inwestorem szczegółów, montaż gabionów został wykonany w taki sposób aby być jednocześnie barierą ochronną i wykończeniem schodów, które nie ma sobie równych.

Szary granit jako klasyczny model wypełnienia ogrodzenia gabionowego,  świetnie wpisuje się w całościowy plan zagospodarowania przestrzeni. Montaż gabionów został wykonany  z zachowaniem sztuki budowlanej  oraz standardów odpowiadającym 4 gwiazdkowemu hotelowi.

Wyjście techniczne z kuchni hotelowej  zostało w genialny sposób  zaprojektowane, jako gabion z charakterem. 

Szklany dach nad wejściem do kuchni podkreśla nowoczesny styl architektoniczny tego miejsca oraz  skutecznie zabezpiecza wejście do budynku przed strugami deszczu bądź śniegu.

Jako wypełnienie gabionów przy schodach  i przy wejściu do kuchni wykorzystano oczywiście granit łamany, który jest niezawodny podczas każdego montaż gabionów.

Przy deptaku z południowej stronie hotelu również nie mogło zabraknąć gabionów.  W tym przypadku gabiony to dyskretny element małej architektury, odgradzający  uzdrowiskowy deptak od prywatnej strefy hotelowej.

Odpoczynek w takiej scenerii i 4 gwiazdek gwarantuje doskonały relaks w nowoczesnym otoczeniu gabionów i historii…