Panele ogrodzeniowe

Panele z których wykonane są ogrodzenia są dużo trwalsze i mocniejsze od porównywalnych siatek zgrzewanych

Konstrukcja siatki mechanicznie utrzymuje drut w pierwotnym kształcie i zapobiega jakimkolwiek zmianom lub odkształceniom. Przeprowadzone testy wytrzymałościowe z wykorzystaniem specjalnej komory (komory solnej – wytwarzającej agresywną atmosferę potęgującą wpływ czynników atmosferycznych) wykazały, że stalowe elementy gabionów, pokryte odpowiednią warstwą powłoki cynkowej to najlepsze połączenie.

Spawane panele ogrodzeniowe – PANEL C, to najtrwalsze i najbardziej solidne połączenie stalowych prętów oraz poziomych profili stalowych. W otworach znajdujących się w poziomych „C-profilach” wprowadzone są druty, zespawane następnie z „C-profilem” odpowiednią metodą spawalniczą.

Metoda spawania wykorzystywana podczas produkcji PANELA C oraz daje doskonałą wytrzymałość mechaniczną oraz nie generuje powstawania ognisk korozji w miejscu połączenia. Wpływa to na trwałość i estetykę wykonania gotowego przęsła ogrodzeniowego. Specjalnie zaprojektowany „C-profil” wraz z przechodzącymi przez niego pionowymi prętami tworzą panel ogrodzeniowy. Ale to nie koniec produkcji…

W dalszym etapie rozpoczyna się zabezpieczenie antykorozyjne przęsła – pokrycie warstwą cynku, zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Cynk jak wiadomo z elektrochemii jest metalem bardziej odpornym na wpływ czynników zewnętrznych oraz korozję, więc doskonale chroni stal z której wykonany jest PANEL C. Dodatkowo przęsło po pokryciu warstwą cynku może być pokryte warstwą powłoki proszkowej w dowolnym kolorze z palety RAL – na życzenie klienta.

Powłoka proszkowa dodatkowo wzmacnia odporność korozyjną przęsła oraz podnosi walory estetyczne gotowego przęsła. Taka sama procedura zabezpieczenia antykorozyjnego dotyczy słupków oraz obejm, które wchodzą w skład kompletu.

Zalety ogrodzeń panelowych

Systemy ogrodzeniowe mają na celu przede wszystkim wyznaczenie granic działki oraz zabezpieczenie jej terenu przed wtargnięciem dzikich zwierząt lub niepowołanych osób. Obecnie istnieje naprawdę duży wybór rodzaju ogrodzenia, a decyzja zależy głównie od estetycznych upodobań inwestora oraz budżetu. W ostatnich latach popularnością cieszą się przede wszystkim ogrodzenia panelowe. Skąd wynika tak duże zainteresowanie właśnie tym rozwiązaniem? Jak się okazuje, wpływ na to mają różne czynniki. Panele są przede wszystkim bardzo estetyczne i uniwersalne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w każdym otoczeniu. Po drugie, charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, co sprawia, że mogą pełnić swoją funkcję przez całe dziesięciolecia. Jednocześnie należą do najtańszych systemów ogrodzeniowych, zarówno jeśli chodzi o koszt samej konstrukcji, jak i montażu czy późniejszych prac związanych z konserwacją. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, wydają się najlepszym wyborem.

Jak zabezpieczyć panele przed warunkami atmosferycznymi?

Elementy paneli ogrodzeniowych wykonuje się z wysokiej jakości stali, która gwarantuje stabilność oraz trwałość całej konstrukcji. Jak jednak wiadomo, stal to materiał podatny na działanie wody, w wyniku którego pokrywa go rdza. Tymczasem stojące na zewnątrz ogrodzenie będzie podatne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, jak wilgoć, opady deszczu czy mogący leżeć nawet tygodniami śnieg. Czy w takiej sytuacji da się zapobiec powstawaniu rdzy, która nie tylko obniży estetykę ogrodzenia, ale też może powodować w nim ubytki, pogarszając jego funkcjonalność? Oczywiście, wystarczy tylko pokryć konstrukcję specjalną warstwą antykorozyjną. Jednak w większości przypadków nie będzie nawet takiej potrzeby, ponieważ producenci sami pokrywają elementy stalowego ogrodzenia powłoką cynkową, która nie przepuszcza wody ani wilgoci. Oznacza to, że panele są skutecznie zabezpieczone przed warunkami pogodowymi i nie trzeba podejmować żadnych działań.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli?

Decydując się na panele ogrodzeniowe, warto dokonać zakupu bezpośrednio u producenta. W ten sposób zyskamy możliwość personalizacji systemu, lepszego dostosowania go do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Producenci często oferują także usługę montażu, wykonywaną przez fachowców wyspecjalizowanych w danym ogrodzeniu, dzięki czemu zyskuje się pewność poprawnego wykonania prac. Zakup od producenta to także sposób na zmniejszenie kosztów, ponieważ nie trzeba płacić pośrednikom, a także łatwiej negocjować cenę, szczególnie w przypadku większych zamówień. Tymczasem kupując w sklepie nienależącym do producenta, jest się skazanym na bardziej ograniczoną ofertę i większy wydatek. Jeśli zatem interesuje Państwa doświadczony producent paneli ogrodzeniowych śląskie województwo to obszar, na którym można skorzystać z usług firmy Rafmet. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz dotychczasowymi realizacjami i opiniami klientów, którzy słusznie nam zaufali.