Panele ogrodzeniowe

Panele z których wykonane są ogrodzenia są dużo trwalsze i mocniejsze od porównywalnych siatek zgrzewanych.

Konstrukcja siatki mechanicznie utrzymuje drut w pierwotnym kształcie i zapobiega jakimkolwiek zmianom lub odkształceniom. Przeprowadzone testy wytrzymałościowe z wykorzystaniem specjalnej komory (komory solnej – wytwarzającej agresywną atmosferę potęgującą wpływ czynników atmosferycznych) wykazały, że stalowe elementy gabionów, pokryte odpowiednią warstwą powłoki cynkowej to najlepsze połączenie.

Spawane panele ogrodzeniowe – PANEL C, to najtrwalsze i najbardziej solidne połączenie stalowych prętów oraz poziomych profili stalowych. W otworach znajdujących się w poziomych „C-profilach” wprowadzone są druty, zespawane następnie z „C-profilem” odpowiednią metodą spawalniczą.

Metoda spawania wykorzystywana podczas produkcji PANELA C oraz daje doskonałą wytrzymałość mechaniczną oraz nie generuje powstawania ognisk korozji w miejscu połączenia. Wpływa to na trwałość i estetykę wykonania gotowego przęsła ogrodzeniowego. Specjalnie zaprojektowany „C-profil” wraz z przechodzącymi przez niego pionowymi prętami tworzą panel ogrodzeniowy. Ale to nie koniec produkcji…

W dalszym etapie rozpoczyna się zabezpieczenie antykorozyjne przęsła – pokrycie warstwą cynku, zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Cynk jak wiadomo z elektrochemii jest metalem bardziej odpornym na wpływ czynników zewnętrznych oraz korozję, więc doskonale chroni stal z której wykonany jest PANEL C. Dodatkowo przęsło po pokryciu warstwą cynku może być pokryte warstwą powłoki proszkowej w dowolnym kolorze z palety RAL – na życzenie klienta.

Powłoka proszkowa dodatkowo wzmacnia odporność korozyjną przęsła oraz podnosi walory estetyczne gotowego przęsła. Taka sama procedura zabezpieczenia antykorozyjnego dotyczy słupków oraz obejm, które wchodzą w skład kompletu.

Zamknij