Ogrodzenia gabionowe

niepowtarzalne połączenie stali i kamienia

Ogrodzenia gabionowe to nowoczesny sposób zaaranżowania zewnętrznej przestrzeni, niepowtarzalne połączenie stali i kamienia to jedyne w swoim rodzaju i jednocześnie bardzo solidne rozwiązanie. Wejście w dużym stopniu decyduje o ogólnym wrażeniu jakie wywiera obiekt, co w przypadku wielu z nich nie pozostaje bez znaczenia. Dlatego ogrodzenie musi być atrakcyjne i trwałe oraz posiadać cechy odzwierciedlające image obiektu. Musi ono posiadać także własności funkcjonalne (uniemożliwiające przedostanie się osobom nieupoważnionym na teren prywatny) bez uszczerbku dla jego charakteru „zapraszającego”. Umocnienia gabionowe ze spawanej siatki zdobywają coraz większe uznanie jako produkt niezawodny o wyjątkowych własnościach budowlanych. Gabiony najczęściej wykorzystywane są w charakterze ścian wzmacniających. Są łatwe w instalacji i mogą być wypełniane różnorodnym metariałem. W projekt ogrodzenia gabionowego można też wkomponować rośliny tak, aby krajobraz nie utracił naturalnego wyglądu.

Dodatkowym atutem gabionów jest trwałość materiału użytego do produkcji:

  • CEOWNIK C 20x8x2mm
  • PRĘT PIONOWY Φ 5mm
  • OCYNK OGNIOWY zgodnie z normą PN-EN ISO 1461

*Możliwe malowanie proszkowe na dowolny kolor wg RAL.


Produkowane przez firmę RAFMET ogrodzenia gabionowe mechanicznie utrzymują drut w pierwotnym kształcie i zapobiegają jakimkolwiek zmianom lub odkształceniom. Metoda spawania wykorzystywana podczas produkcji elementów gabionów daje doskonałą wytrzymałość mechaniczną oraz nie generuje powstawania ognisk korozji w miejscu połączenia. Wpływa to na trwałość i estetykę wykonania gotowego kosza gabionowego. Przeprowadzone testy wytrzymałościowe z wykorzystaniem specjalnej komory – komory solnej ( wytwarzającej agresywną atmosferę potęgującą wpływ czynników atmosferycznych) wykazały, że stalowe elementy gabionów, pokryte odpowiednią warstwą powłoki cynkowej to najlepsze połączenie.

Dla Państwa wygody dołączymy instrukcje montażu.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji, nasza firma zapewnia doradztwo i montaż gabionów.

Montaż gabionu można przedstawić w kilku punktach:

1

Osadzenie słupów stabilizujących, wykonanych ze stalowych profili o grubości ścianki min. 2 mm i osadzonych na głębokości co najmniej 70 cm poniżej poziomu ziemi. Słupy będą stanowić podstawę stabilizującą całą konstrukcję.

2

Przygotowanie odpowiedniego, płaskiego podłoża – najczęściej jest to wylewka betonowa, szersza o ok. 2 cm od szerokości gabionu

3

Montaż gabionu na przygotowanym podłożu

4

Wypełnienie gabionu kamieniem. Do wypełnienia stosowany jest najczęściej kamień taki jak granit, łupki granitowe, gnejs i otoczaki. Rodzaj kamienia stosowanego do wypełnienia gabionu jest uzależniona od indywidualnego życzenia i gustu klienta.

Jedynym elementem ograniczającym możliwość wykorzystania gabionów jest nasza wyobraźnia…

Zamknij